Kivikon viikkokisat 2020

 • Ari Jäntti
 • Ari Jäntti hahmo Aiheen kirjoittaja
 • Poissa
 • Seuran puheenjohtaja
 • Seuran puheenjohtaja
 • Viestejä: 352
 • Karma: 1
 • Vastaanotettu kiitos 100

Ari Jäntti luonut keskustelun Kivikon viikkokisat 2020

HOX!!!!

Hei kaikki Kivikossa fribaajat!

Yleisen tilanteen vuoksi siirrämme Kivikon viikkoisojen alkua myöhempään ajankohtaan. Ilmoitamme myöhemmin alkamisajankohdasta, kun kokoontumisrajoitukset poistetaan on jälleen hyväksyttyä järjestää urheilutapahtumia. Alku ei välttämätttä ole heti, kun päätös rajoitusten poistosta tulee, mutta aloitamme päätöksen jälkeen.

Disc Golf Vikings
10.04.2020 09:26 #6756

Kirjaudu tai Rekisteröidy liittyäksesi keskusteluun.

 • Ville Helenius
 • Ville Helenius hahmo
 • Poissa
 • Junior Member
 • Junior Member
 • Viestejä: 23
 • Vastaanotettu kiitos 0

Ville Helenius vastannut keskusteluun Kivikon viikkokisat 2020

Maanantaina 20.7.2020 klo 18:00 pelataan jälleen viikkokisat Kivikossa. Holaripotissa on tällä hetkellä 99€.

discgolfmetrix.com/1326920

Lue huolellisesti kisainfo, koska se sisältää ohjeita pelaajille ja käytäntöjä COVID-19 aikana pelaamiseen ja ilmoittautumiseen kisoihin.

Käytämme tulosten kirjaamiseen Disc Golf Metrixiä ( www.discgolfmetrix.com/ ). Pidäthän huolen, että olet jo valmiiksi rekisteröitynyt palvelun käyttäjäksi. Palvelu on ilmainen.

Ilmoittautuminen viikkokisaan aukeaa Disc Golf Metrixissä kilpailua edeltävänä sunnuntaina klo 12:00 ja suljetaan maanantaina klo 12:00. Osanottomaksun tulee näkyä ennen kello 12:00, ei 12:00 jälkeen.

Maanantaina klo 12:00 maksamattomat poistetaan kisasta ja jonosta nousee kisaan poistettujen verran pelaajia. Näiden pelaajien tulee maksaa kilpailumaksu välittömästi ja näistä maksamattomat poistetaan maanantaina klo 14:00.

Koska elämme aikaa, jolloin koronaviruksen tartuntavaara on edelleen todellinen, noudatamme yleisiä tartunnan ehkäisyyn tähtääviä hallituksen ja SFL:n tekemiä ohjeistuksia. Ota mukaan radalle oma käsidesi, niin lasket tartunnan mahdollisuutta. Emme suosittele ns. riskiryhmään kuuluvien henkilöiden osallistumista Disc Golf Vikingsien järjestämiin Kivikon viikkokisoihin!

Pyrimme välttämään suurempien kokoontumisten tuomaa tartunnan mahdollisuutta jättämällä kaiken kokoontumista vaativan pois kisatoiminnassamme. Näin ollen kontilla ei enää ilmoittauduta, eikä oteta kisailmoittautumisia vastaan. Sen sijaan ilmoittaudutaan Metrixissä ja kilpailumaksu maksetaan käyttäen MobilePay-sovellusta.

Kun olet päässyt kisaan, maksa kisa mahdollisimman nopeasti, viimeistään ennen maanantaita klo 12:00. Mene kisan alkaessa aloitusväylälle, jonka TD ilmoittaa Metrixissä ennen kisan alkua. Kuten aina, tule paikalle ajoissa. Emme odota, vaan kilpailu alkaa otsikon ilmoittamalla kellonlyömällä. Myöhästymisistä seuraa PDGA-sääntöjen mukainen rangaistus/väylä (par+4). Jos myöhästyt kolmelta väylältä, sinut poistetaan kisasta.

Säilytäthän kisan aikana riittävän turvaetäisyyden kanssakisailijoihisi.

Kiviko nädalamängu võistlustel saab maksta ainult mobilepay:ga

MobilePay-maksuohjeet:
www.discgolfvikings.fi/foorumi/yleista-k...llae-maksaminen#6058

ÄLÄ KUITENKAAN TULE PAIKALLE, JOS SINULLA ON MITÄÄN SAIRAUTEEN VIITTAAVIA OIREITA!

Osa kilpailun paikoista on varattu Disc Golf Vikings -jäsenten viikkokisapassin hankkineille ja seura-aktiiveille. Mahdollisesti peruuntuneet paikat vapautetaan maanantaina klo 12:00 jälkeen.

Kilpailuun osallistuminen maksaa Disc Golf Vikings -jäseniltä 2€ ja muilta 3€. Vapaaehtoinen holaripotti 1€. Viikkokisat maksetaan etukäteen MobilePay-sovellusta käyttäen. Emme hyväksy muita maksutapoja kuin MobilePay. Huomioithan, että MobilePay-sovellus vaatii rekisteröinnin sovelluksen käyttöönoton yhteydessä.

HUOM! Emme palauta maksettua osallistumismaksua! Jos jostain syystä et pääsekään kisaamaan, ole ystävällinen ja peruuta ilmoittautumisesi mielellään suoraan Disc Golf Metrixissä tai mikäli tämä ei onnistu, lähetä tekstiviesti (SMS) numeroon 0442406289. Näin vapautat varaamasi paikan muille mahdollisille kisaajille. Viikkokisat ovat olleet aika ajoin täynnä, joten jokainen varattu paikka on muilta pois.

Sarjat kisassa menevät Metrix raitingin mukaan 1-800, 801-880, 881-920 ja Avoin 0-1200. Kilpailussa jaetaan lahjakortteja pelaajamäärän mukaan 1 kpl per 7 osallistujaa. Jokaisen sarjan voittajatuloksen pelanneet palkitaan lahjakortilla ja loput lahjakortit jaetaan tasoitusten mukaan. Kaikki kysymykset viikkokisoihin liittyen voi lähettää osoitteeseen “hallitus(a)discgolfvikings.fi”.

Jos olet saanut viestin löytyneestä kiekosta 12.7. jälkeen, voit tulla kyselemään sitä ennen seuraavan viikkokisan alkua Kivikon kontilta. Mikäli olet saanut viestin aikaisemmin, emme ikävä kyllä pysty palauttamaan kiekkoasi, koska kaikki palautuneet kiekot varastettiin kontin murron yhteydessä 6.-7.7. välisenä aikana.

Emme myy lunastamattomia löytökiekkoja vielä tässä vaiheessa.
Last edit: 18.07.2020 10:52 by Ville Helenius.
18.07.2020 10:48 #6814

Kirjaudu tai Rekisteröidy liittyäksesi keskusteluun.

 • Ville Helenius
 • Ville Helenius hahmo
 • Poissa
 • Junior Member
 • Junior Member
 • Viestejä: 23
 • Vastaanotettu kiitos 0

Ville Helenius vastannut keskusteluun Kivikon viikkokisat 2020

Maanantaina 20.7.2020 pelattiin viikkokisat Kivikon radalla. Paikalle saapui 70 innokasta kisaajaa.

Kilpailun tulokset näkyvät Metrixissä: discgolfmetrix.com/1326920&view=result

Sarjojen voittajat:
Metrix rating 1-800:
Johannes Arkkukangas 54 (-2)

Metrix rating 801-880:
Siim Pabunen 50 (-6)

Metrix rating 881-920:
Santeri Salo 51 (-5)
Leo Pajuportti 51 (-5)

Avoin:
Antti Kauppila 46 (-10)

Tasoituksen mukaan palkitut:
Daniel Borek
Atte Vuoristo
Jere Tuominen
Mads Kammersgaard
Aleksi Rajahuhta

Palkitut, muistakaa käydä täyttämässä palkintoa varten tiedot seuraavasti:

Lahjakortit: docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScrHANX...wCv_YCMSv4g/viewform

Jos lomaketta ei täytä, ei palkintoa voida toimittaa. Sinulla on 30 vrk aikaa täyttää lomake, jotta palkinto voidaan vielä maksaa. Emme kysele näitä tietoja voittajilta myöhemmin, emmekä toimita voittoja jälkikäteen.

Palkinnot toimitetaan voittajille mahdollisimman nopeasti, joten odotathan kärsivällisesti. Muista tarkistaa myös roskapostikansio ja/tai "Mainokset"-osio sähköpostissasi. Huom. Jos sähköpostiosoitteesi on muuttunut, niin ota yhteyttä "Tämä sähköpostiosoite on suojattu spamboteilta. Tarvitset JavaScript-tuen nähdäksesi sen.".

Kiitos kaikille osallistujille ja onnea voittajille!
Last edit: 21.07.2020 12:09 by Ville Helenius.
21.07.2020 12:07 #6815

Kirjaudu tai Rekisteröidy liittyäksesi keskusteluun.

 • Viestejä: 1
 • Vastaanotettu kiitos 0

Pauli Anttila vastannut keskusteluun Kivikon viikkokisat 2020

Maanantaina 27.7.2020 klo 18:00 pelataan jälleen viikkokisat Kivikossa. Holaripotissa on tällä hetkellä 99€.

discgolfmetrix.com/1326924

Lue huolellisesti kisainfo, koska se sisältää ohjeita pelaajille ja käytäntöjä COVID-19 aikana pelaamiseen ja ilmoittautumiseen kisoihin.

Käytämme tulosten kirjaamiseen Disc Golf Metrixiä ( www.discgolfmetrix.com/ ). Pidäthän huolen, että olet jo valmiiksi rekisteröitynyt palvelun käyttäjäksi. Palvelu on ilmainen.

Ilmoittautuminen viikkokisaan aukeaa Disc Golf Metrixissä kilpailua edeltävänä sunnuntaina klo 12:00 ja suljetaan maanantaina klo 12:00. Osanottomaksun tulee näkyä ennen kello 12:00, ei 12:00 jälkeen.

Maanantaina klo 12:00 maksamattomat poistetaan kisasta ja jonosta nousee kisaan poistettujen verran pelaajia. Näiden pelaajien tulee maksaa kilpailumaksu välittömästi ja näistä maksamattomat poistetaan maanantaina klo 14:00.

Koska elämme aikaa, jolloin koronaviruksen tartuntavaara on edelleen todellinen, noudatamme yleisiä tartunnan ehkäisyyn tähtääviä hallituksen ja SFL:n tekemiä ohjeistuksia. Ota mukaan radalle oma käsidesi, niin lasket tartunnan mahdollisuutta. Emme suosittele ns. riskiryhmään kuuluvien henkilöiden osallistumista Disc Golf Vikingsien järjestämiin Kivikon viikkokisoihin!

Pyrimme välttämään suurempien kokoontumisten tuomaa tartunnan mahdollisuutta jättämällä kaiken kokoontumista vaativan pois kisatoiminnassamme. Näin ollen kontilla ei enää ilmoittauduta, eikä oteta kisailmoittautumisia vastaan. Sen sijaan ilmoittaudutaan Metrixissä ja kilpailumaksu maksetaan käyttäen MobilePay-sovellusta.

Kun olet päässyt kisaan, maksa kisa mahdollisimman nopeasti, viimeistään ennen maanantaita klo 12:00. Mene kisan alkaessa aloitusväylälle, jonka TD ilmoittaa Metrixissä ennen kisan alkua. Kuten aina, tule paikalle ajoissa. Emme odota, vaan kilpailu alkaa otsikon ilmoittamalla kellonlyömällä. Myöhästymisistä seuraa PDGA-sääntöjen mukainen rangaistus/väylä (par+4). Jos myöhästyt kolmelta väylältä, sinut poistetaan kisasta.

Säilytäthän kisan aikana riittävän turvaetäisyyden kanssakisailijoihisi.

Kiviko nädalamängu võistlustel saab maksta ainult mobilepay:ga

MobilePay-maksuohjeet:
www.discgolfvikings.fi/foorumi/yleista-k...llae-maksaminen#6058

ÄLÄ KUITENKAAN TULE PAIKALLE, JOS SINULLA ON MITÄÄN SAIRAUTEEN VIITTAAVIA OIREITA!

Osa kilpailun paikoista on varattu Disc Golf Vikings -jäsenten viikkokisapassin hankkineille ja seura-aktiiveille. Mahdollisesti peruuntuneet paikat vapautetaan maanantaina klo 12:00 jälkeen.

Kilpailuun osallistuminen maksaa Disc Golf Vikings -jäseniltä 2€ ja muilta 3€. Vapaaehtoinen holaripotti 1€. Viikkokisat maksetaan etukäteen MobilePay-sovellusta käyttäen. Emme hyväksy muita maksutapoja kuin MobilePay. Huomioithan, että MobilePay-sovellus vaatii rekisteröinnin sovelluksen käyttöönoton yhteydessä.

HUOM! Emme palauta maksettua osallistumismaksua! Jos jostain syystä et pääsekään kisaamaan, ole ystävällinen ja peruuta ilmoittautumisesi mielellään suoraan Disc Golf Metrixissä tai mikäli tämä ei onnistu, lähetä tekstiviesti (SMS) numeroon 0442406289. Näin vapautat varaamasi paikan muille mahdollisille kisaajille. Viikkokisat ovat olleet aika ajoin täynnä, joten jokainen varattu paikka on muilta pois.

Sarjat kisassa menevät Metrix raitingin mukaan 1-800, 801-880, 881-920 ja Avoin 0-1200. Kilpailussa jaetaan lahjakortteja pelaajamäärän mukaan 1 kpl per 7 osallistujaa. Jokaisen sarjan voittajatuloksen pelanneet palkitaan lahjakortilla ja loput lahjakortit jaetaan tasoitusten mukaan. Kaikki kysymykset viikkokisoihin liittyen voi lähettää osoitteeseen “hallitus(a)discgolfvikings.fi”.

Jos olet saanut viestin löytyneestä kiekosta 12.7. jälkeen, voit tulla kyselemään sitä ennen seuraavan viikkokisan alkua Kivikon kontilta. Mikäli olet saanut viestin aikaisemmin, emme ikävä kyllä pysty palauttamaan kiekkoasi, koska kaikki palautuneet kiekot varastettiin kontin murron yhteydessä 6.-7.7. välisenä aikana.

Emme myy lunastamattomia löytökiekkoja vielä tässä vaiheessa.
25.07.2020 18:11 #6817

Kirjaudu tai Rekisteröidy liittyäksesi keskusteluun.

 • Ville Helenius
 • Ville Helenius hahmo
 • Poissa
 • Junior Member
 • Junior Member
 • Viestejä: 23
 • Vastaanotettu kiitos 0

Ville Helenius vastannut keskusteluun Kivikon viikkokisat 2020

Maanantaina 24.8.2020 klo 18:00 pelataan jälleen viikkokisat Kivikossa. Holaripotissa on edelleen 99€.

Lue huolellisesti kisainfo, koska se sisältää ohjeita pelaajille ja käytäntöjä COVID-19 aikana pelaamiseen ja ilmoittautumiseen kisoihin.

Rekisteröityminen: discgolfmetrix.com/1433094&view=registration

Käytämme tulosten kirjaamiseen Disc Golf Metrixiä ( www.discgolfmetrix.com/ ). Pidäthän huolen, että olet jo valmiiksi rekisteröitynyt palvelun käyttäjäksi. Palvelu on ilmainen.

Ilmoittautuminen viikkokisaan aukeaa Disc Golf Metrixissä kilpailua edeltävänä sunnuntaina klo 12:00 ja suljetaan maanantaina klo 12:00. Osanottomaksun tulee näkyä ennen kello 12:00, ei 12:00 jälkeen.

Maanantaina klo 12:00 maksamattomat poistetaan kisasta ja jonosta nousee kisaan poistettujen verran pelaajia. Näiden pelaajien tulee maksaa kilpailumaksu välittömästi ja näistä maksamattomat poistetaan maanantaina klo 14:00.

Koska elämme aikaa, jolloin koronaviruksen tartuntavaara on edelleen todellinen, noudatamme yleisiä tartunnan ehkäisyyn tähtääviä hallituksen ja SFL:n tekemiä ohjeistuksia. Ota mukaan radalle oma käsidesi, niin lasket tartunnan mahdollisuutta. Emme suosittele ns. riskiryhmään kuuluvien henkilöiden osallistumista Disc Golf Vikingsien järjestämiin Kivikon viikkokisoihin!

Pyrimme välttämään suurempien kokoontumisten tuomaa tartunnan mahdollisuutta jättämällä kaiken kokoontumista vaativan pois kisatoiminnassamme. Näin ollen kontilla ei enää ilmoittauduta, eikä oteta kisailmoittautumisia vastaan. Sen sijaan ilmoittaudutaan Metrixissä ja kilpailumaksu maksetaan käyttäen MobilePay-sovellusta.

Kun olet päässyt kisaan, maksa kisa mahdollisimman nopeasti, viimeistään ennen maanantaita klo 12:00. Mene kisan alkaessa aloitusväylälle, jonka TD ilmoittaa Metrixissä ennen kisan alkua. Kuten aina, tule paikalle ajoissa. Emme odota, vaan kilpailu alkaa otsikon ilmoittamalla kellonlyömällä. Myöhästymisistä seuraa PDGA-sääntöjen mukainen rangaistus/väylä (par+4). Jos myöhästyt kolmelta väylältä, sinut poistetaan kisasta.

Säilytäthän kisan aikana riittävän turvaetäisyyden kanssakisailijoihisi.

Kiviko nädalamängu võistlustel saab maksta ainult mobilepay:ga

MobilePay-maksuohjeet: www.discgolfvikings.fi/foorumi/yleista-k...llae-maksaminen#6058

ÄLÄ KUITENKAAN TULE PAIKALLE, JOS SINULLA ON MITÄÄN SAIRAUTEEN VIITTAAVIA OIREITA!

Osa kilpailun paikoista on varattu Disc Golf Vikings -jäsenten viikkokisapassin hankkineille ja seura-aktiiveille. Mahdollisesti peruuntuneet paikat vapautetaan maanantaina klo 12:00 jälkeen.

Kilpailuun osallistuminen maksaa Disc Golf Vikings -jäseniltä 2€ ja muilta 3€. Vapaaehtoinen holaripotti 1€. Viikkokisat maksetaan etukäteen MobilePay-sovellusta käyttäen. Emme hyväksy muita maksutapoja kuin MobilePay. Huomioithan, että MobilePay-sovellus vaatii rekisteröinnin sovelluksen käyttöönoton yhteydessä.

HUOM! Emme palauta maksettua osallistumismaksua! Jos jostain syystä et pääsekään kisaamaan, ole ystävällinen ja peruuta ilmoittautumisesi mielellään suoraan Disc Golf Metrixissä tai mikäli tämä ei onnistu, lähetä tekstiviesti (SMS) numeroon 0442406289. Näin vapautat varaamasi paikan muille mahdollisille kisaajille. Viikkokisat ovat olleet aika ajoin täynnä, joten jokainen varattu paikka on muilta pois.

Sarjat kisassa menevät Metrix raitingin mukaan 1-800, 801-880, 881-920 ja Avoin 0-1200. Kilpailussa jaetaan lahjakortteja pelaajamäärän mukaan 1 kpl per 7 osallistujaa. Jokaisen sarjan voittajatuloksen pelanneet palkitaan lahjakortilla ja loput lahjakortit jaetaan tasoitusten mukaan. Kaikki kysymykset viikkokisoihin liittyen voi lähettää osoitteeseen "hallitus(a)discgolfvikings.fi".

Jos olet saanut viestin löytyneestä kiekosta 12.7. jälkeen, voit tulla kyselemään sitä ennen seuraavan viikkokisan alkua Kivikon kontilta. Mikäli olet saanut viestin aikaisemmin, emme ikävä kyllä pysty palauttamaan kiekkoasi, koska kaikki palautuneet kiekot varastettiin kontin murron yhteydessä 6.-7.7. välisenä aikana.

Emme myy lunastamattomia löytökiekkoja vielä tässä vaiheessa.
Last edit: 20.08.2020 19:56 by Ville Helenius.
20.08.2020 19:55 #6841

Kirjaudu tai Rekisteröidy liittyäksesi keskusteluun.

 • Ville Helenius
 • Ville Helenius hahmo
 • Poissa
 • Junior Member
 • Junior Member
 • Viestejä: 23
 • Vastaanotettu kiitos 0

Ville Helenius vastannut keskusteluun Kivikon viikkokisat 2020

Maanantaina 24.8.2020 pelattiin viikkokisat Kivikon radalla. Paikalle saapui 70 innokasta kisaajaa, joista 54 urheaa taisteli läpi suhteellisen rankan saderintaman.

Sade sai myös radan 1. väylän lammen tulvimaan, mikä teki osalle pelaajista väylän pelaamisen mahdottomaksi. 1. väylältä merkattiin lopputuloksiin kaikille par-tulos tasapuolisuuden nimissä.

Kilpailun tulokset näkyvät Metrixissä: discgolfmetrix.com/1433094&view=result

Sarjojen voittajat:
Metrix rating 1-800:
Arttu Salomaa 63 (+7)

Metrix rating 801-880:
Jonathon Martin 54 (-2)

Metrix rating 881-920:
Henri Heikkinen 53 (-3)
Vesku Tirkkonen 53 (-3)
Jesse Viksten 53 (-3)

Avoin:
Mika Koskikallio 50 (-6)

Tasoituksen mukaan palkitut:
Miika Rissanen
Ville Piispa
Jarmo Käba
Jani Tiljander

Palkitut, muistakaa käydä täyttämässä palkintoa varten tiedot seuraavasti:

Lahjakortit: docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScrHANX...wCv_YCMSv4g/viewform

Jos lomaketta ei täytä, ei palkintoa voida toimittaa. Sinulla on 30 vrk aikaa täyttää lomake, jotta palkinto voidaan vielä maksaa. Emme kysele näitä tietoja voittajilta myöhemmin, emmekä toimita voittoja jälkikäteen.

Palkinnot toimitetaan voittajille mahdollisimman nopeasti, joten odotathan kärsivällisesti. Muista tarkistaa myös roskapostikansio ja/tai "Mainokset"-osio sähköpostissasi. Huom. Jos sähköpostiosoitteesi on muuttunut, niin ota yhteyttä "Tämä sähköpostiosoite on suojattu spamboteilta. Tarvitset JavaScript-tuen nähdäksesi sen.".

Kiitos kaikille osallistujille ja onnea voittajille!
Last edit: 25.08.2020 10:33 by Ville Helenius.
25.08.2020 10:26 #6843

Kirjaudu tai Rekisteröidy liittyäksesi keskusteluun.

 • Jani Kärkkäinen
 • Jani Kärkkäinen hahmo
 • Poissa
 • Hallituksen jäsen, sihteeri ja rahastonhoitaja
 • Hallituksen jäsen, sihteeri ja rahastonhoitaja
 • Viestejä: 417
 • Karma: 2
 • Vastaanotettu kiitos 109

Jani Kärkkäinen vastannut keskusteluun Kivikon viikkokisat 2020

Alkuviikosta on käsitelty kaikki lomakkeella lähetetyt palkinnot kuluneelta kesältä. Jos lomakkeen olet täyttänyt viimeisen kilpailun jälkeen, niin koodisi pitäisi olla sähköpostissa. Tarkista myös roskaposti.

Jos et ole vielä lähettänyt lomakeella tietojasi, niin tee se 14.10. mennessä! Puuttuvat lahjakortit käsitellään seuraavankerran tilaukseen 15.10. Tämän jälkeen emme enää käsittele 2020 kauden voittoja, eikä voittoja ole mahdollista lunastaa.

Kiitos kaudesta ja onnea vielä kaikille kauden aikana voittoja napsineille!
24.09.2020 11:04 #6852

Kirjaudu tai Rekisteröidy liittyäksesi keskusteluun.

Sivu luotiin ajassa: 0.221 sekuntia
Toteutus: Kunena foorumi
Sivusto käyttää evästeitä. Jatkamalla sivuston käyttöä, hyväksyt evästeiden käytön.
Ok