Maksa löytökiekoista MobilePay-sovellusta käyttäen

 • Ari Jäntti
 • Ari Jäntti hahmo Aiheen kirjoittaja
 • Poissa
 • Seuran puheenjohtaja
 • Seuran puheenjohtaja
 • Viestejä: 352
 • Karma: 1
 • Vastaanotettu kiitos 100

Ari Jäntti luonut keskustelun Maksa löytökiekoista MobilePay-sovellusta käyttäen

Löytökiekkojen maksaminen MobilePay-sovellusta käyttäen.

Voit ladata älypuhelimeesi joko Googlen Play storesta tai Applen App storesta "MobilePay"-sovelluksen. Sinun tulee ottaa sovellus käyttöön sovelluksen ilmoittamalla tavalla, ennen kuin voit käyttää sitä maksamiseen. Kun sovellus on otettu käyttöön, voit käyttää sitä maksaessasi löytökiekoista. Otettuasi puhelimessasi sovelluksen käyttöön, voit maksaa kulloinkin kyseessä olevan kiekon hinnan MobilePay-numeroon "50708". Maksa kuitenkin koko summa kerralla, koska emme myy kiekkoja osamaksulla. Eli vain 1 maksu / kiekko. Maksettuja rahoja emme palauta.

Löydettyäsi haluamasi kiekon, voit varata sen siirtämällä se esim. pöydälle, pois laatikosta. Suorita tämän jälkeen maksu ja kerro maksustasi pöydän ympäriltä löytyvälle löytökiekkotiimimme edustajalle. Heidän vahvistettua maksusi, voit "bägittää" kiekkosi. Jotta tekisimme löytökiekkotiimimme hommista mahdollisimman helppoa, lisää maksun yhteydessä viestiin myös ostettavan kiekon nimi, esim. "Dragon" tai "Kilpi".
22.05.2018 09:59 #6059

Kirjaudu tai Rekisteröidy liittyäksesi keskusteluun.

 • Johan "Mio" Nykänen
 • Johan "Mio" Nykänen hahmo
 • Poissa
 • Premium Member
 • Premium Member
 • Sipuli raasteeksi ja 7 korttiin. Kiitos.
 • Viestejä: 115
 • Vastaanotettu kiitos 28

Johan "Mio" Nykänen vastannut keskusteluun Maksa löytökiekoista MobilePay-sovellusta käyttäen

mistä näitä pitää alkaa tarkistamaan? en tiiä oonko saanu minkäänlaista ohjetta asiaan liittyen.
??
26.06.2018 07:27 #6095

Kirjaudu tai Rekisteröidy liittyäksesi keskusteluun.

Sivu luotiin ajassa: 0.144 sekuntia
Toteutus: Kunena foorumi
Sivusto käyttää evästeitä. Jatkamalla sivuston käyttöä, hyväksyt evästeiden käytön.
Ok